į pradžią turinys susisiekite  





Veikla » Naujienos
2018 03 07 Kauno Panemunės socialinės globos namuose vieši ilgamečiai bičiuliai norvegai

     Gamtai vaduojantis iš žiemos gniaužtų ir už lango jau nedrąsiai bepasirodant pirmiesiems pavasario ženklams, kovo 7- ąją Kauno Panemunės socialinės globos namuose buvo šilta ir jauku- į svečius atvyko ilgamečiai įstaigos bičiuliai norvegai kartu su savo lyderiu bei iniciatoriumi Brynjulv Hernes. Tradiciškai svečius pasitikome su duona ir druska bei liaudiškomis dainomis, apžiūrėjome stendą, kuriame buvo įamžintos daugiau nei 20 metų besitęsiančio bendradarbiavimo su norvegais akimirkos, direktorė A. Krinickienė pasidalino prisiminimais apie 1994 metais vykusį piešinių konkursą „Vikingų šalis“, kurio metu Kauno mokyklų moksleiviai piešė Norvegiją ir buvo apdovanoti Norvegijos valdžios atstovų.  

      Džiaugsmingai pasitikus norvegų delegaciją, svečiai kartu su globos namų direktore pasivaikščiojo po įstaigą, aptarė įvykusius pokyčius, pasiekimus ir sukauptą patirtį dirbant su senais, demencija sergančiais, specialiųjų poreikių turinčiais klientais, kalbėjosi apie aplinkos pritaikymą neįgaliesiems. Svečiai, kurie mūsų globos namuose lankėsi nebe pirmą kartą, pastebėjo, kad kasmet vis gražėja įstaigos aplinka, įsigyjama nauja įranga, dirbant atsižvelgiama į kokybišką paslaugų organizavimą, pagarbą senam žmogui ir jo orumo išlaikymą.  Lankantis dienos socialinės globos centre svečiai pastebėjo, kad daug dėmesio skiriama lankytojų užimtumui, jo įvairovei ir pritaikymui sergantiems demencija, o daug teigiamų emocijų sukėlė relaksaciniai krėslai, kuriuos jie patys su malonumu išmėgino.

     Pasivaikščiojus po globos namus, svečiai susirinko į salę, kur jų jau laukė gausus būrys gyventojų ir dienos centro lankytojų. Svečiams koncertavo choras „Kauno senjorai“, buvo parodyti darbuotojų ir savanorių sukurti filmukai apie Kauno Panemunės socialinės globos namų tarptautinį bendradarbiavimą bei pasiruošimą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventei. Direktorė Aldona Krinickienė dėkojo norvegų delegacijos iniciatoriui ir vadovui Brynjulv Hernes už tai, kad nepamiršta kasmet aplankyti Lietuvos, glaudžiai bendradarbiauja su mūsų įstaiga, remia Kauno vaikų darželius ir mokyklas, muzikos festivalius, garsina Lietuvos vardą Norvegijoje. Norvegams buvo įteikti senjorų sukurti paveikslėliai su lietuviškais simboliais- kryžiais ir koplytstulpiais bei autentiškos receptūros lietuviška juoda duona. Brynjulv Hernes taip pat dėkojo už skirtą dėmesį ir laiką, įteikė lauktuves iš Norvegijos, džiaugėsi, kad atvykus į Lietuvą, visuomet yra maloniai ir svetingai sutinkamas.

    Maloniai pabendravus, prisiminus ilgametę lietuvių ir norvegų bendradarbiavimo istoriją ir patirtį,  Brynjulv Hernes entuziastingai pasiūlė visiems kartu sugiedoti Tautišką giesmę norvegų ir lietuvių kalbomis. Skambant Tautiškai giesmei, susikūrė nuostabi tautų bendrumo ir vieningumo atmosfera, kurią ypač sustiprino faktas, jog lietuvišką Tautišką giesmę į norvegų kalbą savo paties iniciatyva išvertė Brynjulv Hernes.

     Renginio pabaigoje svečiai buvo pakviesti į fojė sušokti keletą lietuviškų liaudies šokių, smagiai pasisukti ratelyje skambant lietuviškai muzikai. Atsisveikinant norvegų delegacijos nariai dėkojo už šiltą priėmimą ir kvietė aplankyti Norvegiją, artimiau susipažinti su jos gamta bei kultūra.

 

Parengė Indrė Krušinskienė