į pradžią turinys susisiekite  

Veikla » Naujienos
2018 03 08 Minime kovo 11-ąją- Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

      Kovo 8-ąją Kauno Panemunės socialinės globos namuose minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė globos namų direktorė, prisiminusi Lietuvos laisvės kelią bei palinkėjusi saugoti Lietuvos istorinę atmintį, išlaikyti vienybę ir optimizmą. Savo koncertą, daineles ir Lietuvai skirtas eiles dovanojo Kauno Žaliakalnio progimnazijos moksleiviai, vadovaujami logopedės Valentinos Kalėdienės. Vaikai įteikė seneliams savo rankomis sukurtus atvirukus su laisvės paukščiais, o direktorė Aldona Krinickienė ir Valentina Kalėdienė pasidžiaugė jau prieš penkiolika metų užsimezgusia gražia draugyste tarp Žaliakalnio progimnazijos ir Kauno Panemunės socialinės globos namų.

       Išlydėję ir vėliavėlėmis pamojavę vaikams, renginį toliau tęsėme prisimindami istorinius faktus apie 1990 m. kovo 11-ąją pasirašytą Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, seneliai dalinosi prisiminimais ir savo patirtimis. Tęsdami kovos už laisvę temą, ypatingą dėmesį šiais metais skyrėme Lietuvos partizanų judėjimui. Jautriai ir nuosekliai apie vieno žymiausių Lietuvos partizanų Adolfo Ramanausko- Vanago gyvenimą ir pasišventimą kovai už tėvynės laisvę papasakojo socialinė darbuotoja Kristina Berulienė, globos namų gyventoja ir politinė kalinė Ona Marija Gražulienė sudainavo partizanų dainą, žiūrėjome senas išlikusias fotografijas iš partizanų gyvenimo, žeminių ir apkasų, slaptaviečių sodybose, miškuose, mūšio vietų, trumpų poilsio valandėlių budint prie laužo.

       Klausydamiesi partizanų gyvenimo istorijų, sudėtingų ir dažnai tragiškų jų bei jų šeimos narių likimų, partizanų dainų, atsišaukimų, laiškų, senjorai buvo vieningos nuomonės, kad esame dėkingi partizanams už jų pasiaukojimą, drąsą, ryžtą bei turime džiaugtis iškovota Lietuvos laisve.

 

Parengė Indrė KrušinskienėSusisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti