į pradžią turinys susisiekite  

Veikla » Naujienos
2018 03 21 Poezijos popietė „Pasauliu netikiu, o pasaka- tikiu“

     Šviesai pagaliau nugalėjus tamsą ir atėjus tikram- astronominiam pavasariui, senolių širdims besiilgint šilumos, saulės ir gerų emocijų, kovo 21- ąją Panemunės socialinės globos namuose buvo jaukiai paminėta Pasaulinė poezijos diena. Renginio pradžioje senjorams buvo trumpai pristatyta poezijos istorija- įdomu, kad poezija kilo iš liaudies šokių, vėliau poetai laikyti pranašais ir aiškiaregiais, ir tik naujiesiems laikams atėjus poezija tapo tokia, kokia yra šiandien- modernėjanti ir besikeičianti, ne tik pabrėžianti pasaulio grožį, bet ir atverianti skaudžias žaizdas, skatinanti mąstyti kritiškai.

     Aptarus poezijos istoriją, prisiminėme išeivijos poetą Henriką Radauską, susipažinome su jo biografija ir kūryba, akcentuodami poeto tikėjimą pasakos galia, mistiška daiktų ir pasakų personažų prigimtimi. Džiugu, kad į renginį atvyko ir savo kūrybos bei kitų bardų dainomis popietę muzikiniais intarpais sušildė dainuojamosios poezijos atlikėja, IV kurso italianistikos studentė Goda Pavilanskaitė. Besiklausydami ilgesingų ir nuoširdžių Godos dainų, keletas senjorų taip pat įsidrąsino ir pasidalino su visais savo mėgstamomis eilėmis bei mintimis apie poezijos grožį ir prasmę.

   Renginio pabaigoje savo mylimų poetų eilėmis pasidalino darbuotojos ir paskatino domėtis, skaityti ir kuo dažniau užsukti į įstaigos bibliotekėlę paskaityti poezijos. Dėkojame Godai Pavilanskaitei už skirtą laiką ir renginio praturtinimą nuostabiais dainuojamosios poezijos kūriniais!

 

Parengė Indrė Krušinskienė