į pradžią turinys susisiekite  

Veikla » Naujienos
2018 06 27 Lankomės Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje

   Vasara- puikus metas keliauti, naujų žinių pasisemti, o kas primiršta- prisiminti, todėl džiaugiamės sulaukę kvietimo apsilankyti Istorinėje prezidentūroje, lauko fotografijų  parodoje „Pirmoji Lietuvos respublika (1918-1940 m.): didieji pasiekimai“ ir dalinamės įspūdžiais.

    Nuvykus į Prezidentūros kiemelį, mus tradiciškai pasitiko edukatorius ir gidas Gediminas Kasparavičius, kuris iš karto nuteikė intriguojančiai- kalbėsimės apie Lietuvos istorijos laikotarpį, kuris pasižymėjo ypatingais pasiekimais ir laimėjimais įvairiose srityse- švietimo, sporto, inžinerijos, verslo, kultūros.

    Ir iš tiesų, klausytis buvo nepaprastai įdomu- išgirdome, kaip konstruktorius Antanas Gustaitis konstravo lėktuvą „ANBO“, o šeši aviatoriai pakilo skrydin aplink Europą ir išgarsino Lietuvos vardą, kaip kūrėsi Lietuvos universitetas ir jaunimas taip troško mokytis, kad netilpdami į didžiąsias auditorijas, pasilypėdavo ant kopėčių, kaip buvo statomas tuo laikmečiu modernus Žemaičių plentas, kaip sparčiai kito supratimas apie moterų ir vyrų teises, o pirmosios drąsios moterys jau dalyvavo prezidento rinkimuose, krepšininkai skynė pergales tarptautinėse varžybose ir naujai pastatytoje Kauno sporto halėje, Kaune ir kituose miestuose buvo galima sutikti vis daugiau modernios architektūros pastatų, kurie tebestovi iki šiol.

   Apžiūrėję lauko parodą, užėjome vidun į Prezidentūrą, kurioje apžiūrėjome krepšininkų ir kitų sportininkų trofėjus, iš arti galėjome susipažinti su 2018 m. vasario 16 d. Lietuvos nepriklausomybės akto kopija, o daugiausiai emocijų visiems sukėlė galimybė atsiliepti į skambutį A. Smetonos mažajame salone- šiurpus ir grėsmingas balsas pranešė, kad sovietai okupuoja Lietuvą, buvo įsakyta jokiais metodais nesipriešinti ir netrukdyti. Išklausę lengviau atsidusome- esame laimingi, kad esame laisvi, o tai buvo tik įrašas, skelbiantis apie 1940 m. birželį prasidėjusią okupaciją.

   Grįžtant atgal į globos namus, gyventojai ir dienos centrų lankytojai dalinosi įspūdžiais, džiaugėsi turininga ir įdomia programa ir jau planavo sekančias išvykas. Dėkojame Istorinei prezidentūrai ir edukatoriui Gediminui už malonų priėmimą ir išsamius pasakojimus.

 

Indrė Krušinskienė