į pradžią turinys susisiekite  

Veikla » Naujienos
2018 07 18 Pažaislio vienuolynas- baroko architektūros perlas

  Liepos aštuonioliktąją Kauno Panemunės socialinės globos namų gyventojai ir dienos centrų lankytojai nepabūgo itin karštos saulės ir drauge apsilankė Pažaislio vienuolyne. Su Pažaislio kultūros ir turizmo centro gide susitikome priešais bažnyčios fasadą, kurio grožis ir XVII menantys papuošimai, grakščios linijos nuteikė intriguojančiai kelionei po šio vienuolyno istorijos vingius.

  Atsargiai žengdami po įvairias bažnyčios patalpas, pamažu sudėliojome visą vienuolyno istoriją- sužinojome, kad vienuolynas išgyveno įvairiausių etapų- pradžioje čia gyveno ir savo misiją atliko vienuoliai kamalduliai, vėliau šeimininkavo stačiatikių vienuoliai, tarpukariu čia atsikraustė seserys kazimierietės. Tarybiniais metais vienuolyne veikė įvairios įstaigos- archyvas, psichiatrijos ligoninė, ir tik Lietuvai atkūrus nepriklausomybę vienuolynas buvo grąžintas Šv. Kazimiero kongregacijos seserims. Nuostabu, kad patyręs tiek įvairiausių istorinių etapų, buvęs ne kartą nuniokotas, šiandien vienuolynas ir toliau gniaužia kvapą ypatinga šešiakampe forma, nuostabiais išlikusiais lipdiniais ir drožiniais, atkurtomis freskomis ir paveikslais. Džiugu, kad kasmet vienuolyne vyksta muzikos festivaliai, kiekvieną sekmadienį aukojamos Šv. Mišios, laukiami svečiai, turistai.

  Gidė, savo pasakojimais leidusi arčiau prisiliesti prie Pažaislio vienuolyno istorijos, toliau mus palydėjo į muziejų, kuriame pasivaikščiojome savarankiškai. Senjorus nustebino ir maloniai nudžiugino ypač interaktyvi ekspozicija- daugybė durelių, langelių, kuriuos visus buvo galima darinėti ir kažką naujo sužinoti, nuteikė žaismingai ir smalsiai. Ypatingas emocijų pliūpsnis nuvilnijo muziejuje senjorams užėjus į vieną mažą kambarėlį, kuriame sėdėjo vienuolis ir kažką susikaupęs rašė, matyt, vaistų receptą. Iš tiesų- pasirodė esąs tikras!

  Apžiūrėję muziejaus eksponatus, senjorai dar turėjo energijos pasivaikščioti po vienuolyno parką, nusifotografavo ir dalinosi patirtais įspūdžiais. „Nuostabu yra tai, ką gali padaryti žmogaus rankos“- atsiduso vienas iš mūsų senjorų.

 

Parengė Indrė Krušinskienė