į pradžią turinys susisiekite  

Veikla » Naujienos
2018 08 07 Kelionės tikslas- Vyčio paminklas Kaune

   Planuojant ir organizuojant rugpjūčio išvyką nekilo jokių didesnių svarstymų ar abejonių, beliko tik įsiklausyti į mūsų senjorų balsą- norime aplankyti Vyčio paminklą! Ir štai, rugpjūčio 8-ąją didelis būrys dienos centrų lankytojų ir globos namų gyventojų, apsiginklavę kepuraitėmis nuo saulės ir vandens buteliukais, pajudėjo link Kauno senamiesčio.

   Nuvykus ir išlipus iš automobilio, senjorai kaip susitarę ėmė žvalgytis tolumon ir klausiamu žvilgsniu žvelgė į darbuotojas- kurgi mūsų Vytis? Taigi, pasisėmę dar šiek tiek kantrybės, perėjome tiltelį link pilies ir pagaliau išvydome savo kelionės tikslą- “Laisvės karį”. Atsiliepimų ir nuomonių būta įvairių- daugumai senjorų paminklas paliko gerą įspūdį, atrodė didingas ir išbaigtas, keletui pasirodė, kad galėtų būti šviesesnės spalvos, kad labiau išryškėtų nuostabioje senamiesčio aplinkoje ir gamtoje, o dar kitiems pritrūko kario barzdos- kad atrodytų rimtesnis ir rūstesnis. Nenuostabu, juk kiek žmonių, tiek nuomonių, tačiau visi senjorai kaip susitarę linksėjo galvomis- paminklas gražus, reikalingas ir, turint galvoje mūsų valstybės šimtmetį, atsiradęs laiku ir vietoje.

    Iš visų pusių draugiškai apžiūrėję paminklą, pasinaudojome puikia proga nusifotografuoti ne tik šalia paminklo, bet ir Kauno pilies fone, o sugrįžę namo dar trumpai pasidomėjome faktais- sužinojome apie šio paminklo autorius, džiaugėmės, kad paminklas buvo pastatytas ne tik Kauno miesto vadovų iniciatyvos ir dalykiškumo dėka, bet ir visiems žmonėms prisidedant aukomis. Kartu su senjorais skaitydami apie “Laisvės kario” kelionę nuo idėjos iki įgyvendinimo, mes taip pat viliamės, kad “Laisvės karys” nėra paskutinis mūsų tautos veržlumo ir atkaklumo simbolis.

 

Parengė I. Krušinskienė