į pradžią turinys susisiekite  

Veikla » Naujienos
2018 08 23 Simbolinis Baltijos kelias Kauno Panemunės socialinės globos namuose

  Ruduo jau primena mums apie save sunkiais krištolinės rasos lašais, voratinklių karoliais, vis trumpėjančiomis dienomis, besismelkiančia vėsa, tačiau rugpjūčio 23-iąją sukvietėme gyventojus ir dienos centro lankytojus į vidinį kiemelį, norėdami pasidžiaugti dar šildančia saule ir paminėti Lietuvai reikšmingą datą- dvidešimt devintąsias Baltijos kelio metines.

   Renginio pradžioje trumpai prisiminėme faktus- nors Ribentropo-Molotovo paktas buvo pasirašytas dar 1939 m., 1989 m. šio slapto susitarimo pasekmės buvo stipriai juntamos- Lietuva ir kitos dvi Baltijos sesės vis dar buvo okupuotos. Džiugu, kad 1989 m. rugpjūčio 23 d., lygiai per 50-ąsias pakto pasirašymo metines lietuviai, latviai ir estai pagaliau ėmėsi ryžtingų veiksmų. Apie du milijonai lietuvių, latvių ir estų susikibo rankomis miestuose, kaimuose, greitkeliuose ir visai menkai apgyvendintose vietovėse, tokiu būdu parodydami savo vieningumą, solidarumą, paviešindami savo bendrą kovą už laisvę visame pasaulyje. Ši vienybės akcija nepraėjo be rezultatų- Molotovo- Ribentropo paktas pripažintas negaliojančiu. Baltijos kelias patvirtino, kad tikėjimas demokratinėmis idėjomis vienija Baltijos šalių gyventojus. Taip stiprus brolybės, vienybės ir bendro tikslo jausmas tapo svarbiu politiniu veiksniu ir galiausiai buvo pasiektas Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimas.

  Prisiminę faktus, senjorai pasidalino prisiminimais- dalyvavusių Baltijos kelio akcijoje suskaičiavome daugiau nei dešimtį senjorų, o kiti pasakojo niekaip negalėję išvažiuoti iš Kauno dėl susidariusių grūsčių. Įdomu buvo klausytis gyventojos Onos Marijos Gražulienės, kuri pasakojo, kad į lėktuvus krovė gėles, kurios vėliau buvo barstomos Baltijos kelio akcijos metu.

   Pamažu nutilus prisiminimams, perėjome prie praktinio užsiėmimo, kurį pavadinome „Vienybė težydi“. Ant didelio balto lapo, tarsi ant simbolinio kelio, senjorai, padedami darbuotojų, po truputį vieną prie kito dėliojo spalvotus savo rankų antspaudus, tokiu būdu simboliškai susijungdami rankomis. Šis užsiėmimas senjorams suteikė daug gerų emocijų ne tik dėl gražaus simbolinio tikslo, bet ir dėl galimybės drąsiai prisiliesti prie dažų, spalvų ir išlieti kūrybinę energiją.

   Kuomet baltas popieriaus lapas žingsnis po žingsnio užsipildė rankų antspaudais, visi kartu įsiamžinome fotografijoje ir po pietų pakvietėme toliau pratęsti Baltijos kelio temą, pažiūrėti Latvijos režisieriaus filmą apie Baltijos šalių vystymąsi po Baltijos kelio akcijos. Dėkojame senjorams už aktyvų dalyvavimą ir nuoširdų įsitraukimą dalinantis prisiminimais.

 

    Indrė Krušinskienė