į pradžią turinys susisiekite  

Veikla » Bendradarbiavimas
Italija

       Vykdant eurointegracinį projektą, kurio autorius ir puoselėtojas yra italas filantropas Sergio Paterlini, 2000 metais buvo įsteigtas Kauno Panemunės senelių namų Pagyvenusių žmonių dienos centras.

     P. Sergio Paterlini kasmet apsilanko Pagyvenusių žmonių dienos centre, susitinka su lankytojais, domisi centro veikla. 2004 metais Dienos centro lankytojai ir darbuotojai svečiavosi ir susipažino su Gussago m. Pagyvenusių žmonių centro veikla Italijoje.

     P. Sergio Paterlini yra Italijos nevyriausybinės organizacijos "Il Sogno Di Arunas" prezidentas. 2001 metais į Kauną jis atvedė Italijos labdaros organizaciją ir nuo tada čia padaugėjo gerų darbų, kurių naudą pajuto daugelis. Kauno miesto savivaldybė p. Sergio Paterlini yra apdovanojusi pirmojo laipsnio Santakos garbės ženklu, taip pat už reikšmingus neatlygintinus  darbus Kauno bendruomenės labui jam yra skirtas apdovanojimas "Gerumo plyta".

     Esame nuoširdžiai dėkingi Italijos Brešijos miesto Raudonojo Kryžiaus moterų būreliui, vadovaujamam p. Marita Folonari, Italijos FABI profsąjungai, Italijos Alpių šaulių būrelio nariams už Pagyvenusių žmonių dienos centro įsteigimą, ir rėmimą.

     Svečiai lankydamiesi Pagyvenusių žmonių dienos centre apžiūrėjo darbo terapijos kambarį bei kitas patalpas, grožėjosi rankdarbiais. Italams buvo pasakojama apie tremtį. Asmenų, nukentėjusių nuo sovietinės okupacijos lankytojų choras „Kauno senjorai“ dainavo tremties dainas.

    Svečiams dienos centro lankytojai įteikė pačių pagamintus karolius iš popieriaus. Juos svečiai Italijoje viename iš labdaros vakarų pardavė ir surinktas reikiamas lėšas skyrė Kauno Panemunės senelių namų pagyvenusių žmonių dienos centrui.